Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$40.99 Original price was: $40.99.$32.99Current price is: $32.99.
Poplar Grove’s Cabernet Franc is medium ruby red in colour. Aromas of ripe blueberry, black tea, and eucalyptus. Your taste buds open with flavours of tart cranberry, bing cherry, and a subtle cedar note. This robust yet smooth wine is great for winter cooking dishes- stews, casseroles, and prime rib!
| Weight | 1.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | Canada |
| Region | Okanagan Valley |
| Grape Varietal | Cabernet Franc |
| Vintage | 2020 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 14.8% |
In stock
Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.