Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$17.99
Frank Shiraz is a lovely representation of South African reds. Dense, dark, but still very sippable. The notes of Raspberry, Blackberry, and spices intermingle with layers of violet. It is very easy-drinking and can be enjoyed slightly chilled. This Shiraz is a great match for anything barbecued!
| Weight | 1.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | South Africa |
| Region | Coastal Region |
| Grape Varietal | Shiraz |
| Vintage | 2024 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 14% ABV |
In stock


Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.