Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$32.99
Landmark Overlook Pinot Noir represents another splendid blend from some of California’s best cool-climate growing regions in Monterey, Santa Barbara, and Sonoma Counties. The 2021 Overlook Pinot Noir has an impeccable pedigree, and each vineyard adds to the charm and complexity of the wine. Such dedication by our grower partners warranted hand-harvesting at night with early-morning deliveries to provide the purest expression of what this somewhat challenging vintage had to offer. Soft yet structured, with gorgeous aromas. This Pinot Noir is delicious!
| Weight | 1.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | United States |
| Region | Monterey County, Santa Barbara County, Sonoma County |
| Grape Varietal | Pinot Noir |
| Vintage | 2021 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 14.3% ABV |
In stock




Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.