Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$21.99
Bruno Lafon Lucy in the Sky Pinot Noir is soft, silky, and velvety on the palate. Coming from a cool climate, the aromatics on this juicy red are noticeable and keep the wine fresh. This red is elegant and offers notes of strawberry, ripe cherries, and plums. The wine is aged in concrete vessels before being bottled, preserving the terroir and quality of the grapes.
| Weight | 1.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | France |
| Region | Vin De France |
| Grape Varietal | Pinot Noir |
| Vintage | 2023 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 13% ABV |
In stock
Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.