Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$26.99
Lake Breeze Albarino is a bright, vibrant wine with aromas of citrus, green apple, stone fruit and a subtle minerality. The palate is crisp and clean with a tart, but balanced acidity and hints of melon and pear on the palate.
Crafted on the Naramata Bench with fruit from the Ancient Lakes appellation, located within the Columbia Valley region of central Washington state.
| Weight | 1.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | Canada |
| Region | Okanagan Valley |
| Grape Varietal | Albariño |
| Vintage | 2024 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 13% ABV |
In stock
Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.