Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$22.99
Bardos Verdejo is a great mix of tree fruit and tropical fruit. With layers of stone fruits, nectarine, peach, and apricot balanced by ripe pears and a touch of pineapple. The wine remains fresh with amazing acidity coming from the elevation where the grapes are picked. The wine is tasty- and a great match for all sorts of food, including fish tacos, ceviche, or roasted lemon chicken.
| Weight | 1.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | Spain |
| Region | Rueda |
| Grape Varietal | Verdejo |
| Vintage | 2024 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 13% ABV |
In stock
Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.