Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$22.99
Parajes Del Valle Rosé is new to the store and oh so tasty! This decadent Rosé is made from Bobal grapes sourced from Mancheula. It is dry and refreshing but packs a punch of flavours of red fruits and refreshing acidity. Strawberry, raspberry, and slight notes of crushed herbs. Serve this wine well chilled, and it will pair very well with almost anything! We think it would be a great match for all things charcuterie, especially salamis and salty cheese.
| Weight | 1.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | Spain |
| Region | Manchuela |
| Grape Varietal | Bobal |
| Vintage | 2024 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 12% ABV |
In stock
Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.