Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$18.99
L’Ostal Rosé reveals a very pale rosé color with silvery reflections. Its nose is intense, very fruity with small tart berry aromas and exotic notes (orange, passion), quite rare. On the palate, the rosé unveils a beautiful freshness with good acidity. The explosion of aromas, well balanced, keeps the gourmet character of the wine. A great match for grilled salmon tacos, fresh fruit platters, or oysters on the half shell.
| Weight | 1.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | France |
| Region | Pays D'OC |
| Grape Varietal | Grenache, Syrah |
| Vintage | 2024 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 12.5% ABV |
In stock
Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.