Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$21.99
Small Gully was founded by vignerons, Robert Bader and Darren Zimmermann, along with winemaker Stephen Black. The 2019 Cabernet Sauvignon and Shiraz blend is bold with layers of blackberry, raspberry, and cocoa. While this wine is big, the tannins are well integrated, creating a lush expression of the blend. Try pairing this with grilled ribeyes.
| Weight | 1.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | Australia |
| Region | South Australia |
| Grape Varietal | Cabernet Sauvignon, Shiraz |
| Vintage | 2019 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 15.9% ABV |
In stock




Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.