Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$56.99
Chateau Tour De Marbuzet from Saint-Esteph is powerful but also very drinkable. The lush aromas of blackberry, cherry, and cassis are rounded out by notes of subtle oak. The tannins are firm and present, but do not overwhelm the balance and finesse of this gorgeous vintage. A great match for classic beef wellington.
| Weight | 1.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | France |
| Region | Bordeaux, Saint-Estephe |
| Grape Varietal | Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot |
| Vintage | 2018 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 14.5% ABV |
In stock

Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.