Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$87.99
Castello Dei Rampolla Sammarco is a blend of Cabernet Sauvignon, Merlot, and Sangiovese. The typical characteristics of violet, cherry, blackberry and sandalwood. It is medium-plus in body and very well-balanced, making the pairing options endless. We highly recommend this gorgeous red for your next special occasion.
| Weight | 1.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | Italy |
| Region | Tuscany |
| Vintage | 2019 |
| Grape Varietal | Cabernet Sauvignon, Merlot, Sangiovese |
| Size | 750 ml |
| Points | 94+ Robert Parker |
| Notable Features | Cellar, Collectible, Point Rated |
Sold out.
Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.