Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$36.99
Can Sumoi Garnatxa Sumoll is not only special because it has 50% sumoll, a great variety considered for decades as a minor variety, but it is also unique because it brings together joy and seriousness, freshness and depth. It is an expressive and suggestive wine, ideal both for intimate moments and for family gatherings, both for pairings with cured cheeses and for barbecues in the garden. A wine, in short, is optimal for making even the smallest moments great.
| Weight | 1.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | Spain |
| Region | Product of Spain |
| Grape Varietal | Sumoll, Garnacha |
| Vintage | 2023 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 13% ABV |
In stock



Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.