Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$27.99
Gray Monk’s Limited Edition Riseling features wines made from grapes 100% sourced from Canada’s top vineyards in Ontario. This collection is expertly crafted by our BC winemakers, allowing us to showcase new regions for discovery. This wine exhibits aromas of citrus and green apples. It is off-dry, light-bodied, and beautifully balanced with refreshing fruit flavours! A great match for spicy Thai Curries or sushi.
| Weight | 1.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | Canada |
| Region | Canada |
| Grape Varietal | Riesling |
| Vintage | 2024 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 10.6% ABV |
In stock
Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.