Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$24.99 Original price was: $24.99.$18.99Current price is: $18.99.
Corte Mainente Vigna Cengelle Soave is a blend of Garganega andTrebbiano di Soave. We welcomed this wine to our store enthusiastically, it is amazing. The freshness and elegance of this wine are amusing. With notes of pears, red apples, nectarines, and minerality. The subtle blossom aromas make this a great match for pasta dishes with lemon or shellfish.
| Weight | 1.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | Italy |
| Region | Soave |
| Grape Varietal | Garganega, Trebbiano Di Soave |
| Vintage | 2024 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 12.5% ABV |
In stock
Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.