Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$27.99 Original price was: $27.99.$18.99Current price is: $18.99.
Idi Di Marzo Montepulciano D’Abruzzo is made from organic grapes from Abruzzo, Italy. The layers of dense cherries, blackberries, and plums integrate with bold tannins. The bold, but integrated tannins make this fuller-bodied red a great wine for cold-weather sipping. A beautiful pairing for rich braised dishes like stew or lamb shanks.
| Weight | 1.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | Italy |
| Region | Abruzzo |
| Grape Varietal | Montepulciano |
| Vintage | 2022 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 14% ABV |
In stock



Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.