Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$42.99
Strongly dedicated to traditional values in the area and making wine for almost 200 years Domaine Labruyere offers us this cru Beaujolais. A 100% Gamay Noir that spends 16 months in oak. Delicate cherry, soft petals and cocoa describe this red making it an ideal match for duck confit.
| Weight | 1.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | France |
| Region | Beaujolais |
| Vintage | 2019 |
| Grape Varietal | Gamay Noir |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 14.5% |
In stock
Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.