Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$109.99
The Castello Romitorio Brunello di Montalcino is our flagship wine and reflects more than 30 years of working in harmony with nature in Montalcino. A healthy balance of fruit, oak, and tertiary notes. The longevity of this wine is impressive and can be cellared for years to come.
| Weight | 1.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | Italy |
| Region | Brunello di Montalcino, Tuscany |
| Grape Varietal | Sangiovese |
| Vintage | 2020 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 14.5% |
| Points | 95 Points Wine Spectator |
In stock
Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.