Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$17.99 Original price was: $17.99.$13.99Current price is: $13.99.
Bodegas Piedra Joven Toro begins with an intense nose of sour cherries and blueberries, which is a promising harbinger. This is typical for the region: concentrated fruit in connection with crumbly tannins and a lot of pressure on the palate. Interesting animal note typical of the variety, a bit of caramel, with good length and creaminess.
| Weight | 1.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | Spain |
| Region | Toro |
| Grape Varietal | Tempranillo |
| Vintage | 2024 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 15% ABV |
In stock
Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.