Let's be
friends
with
benefits
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.
$24.99
Dirty Laundry Woo Woo Vines Gewurztraminer is sourced from Summerland vineyards and left with a touch of residual sugar to complement the Gewurztraminer notes. The nose boasts of rose petals, honeysuckle, and pineapple. On the palate, you will find bright acidity with notes of tropical fruit, honeydew melon and candied mango, with a touch of sweetness on the finish. Another great match for aromatic dishes with a bit of spice.
| Weight | 1.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 9 × 9 cm |
| Country | Canada |
| Region | Okanagan Valley |
| Grape Varietal | Gewurztraminer |
| Vintage | 2023 |
| Size | 750 ml |
| Alcohol By Volume (ABV) | 12.5% ABV |
In stock
Welcome to Rocky Mountain Wine Spirits Beer
Join Our Exclusive Community! Stay in the know with our handpicked selections, curated by our in-house sommelier. Be the first to discover unique and hard-to-find products, plus enjoy updates on Canadian-made and local favorites. Sign up today to receive personalized recommendations, special offers, and tips!
This coupon code is not valid for events, sale items, or select exclusive products and is valid for first time buyers only. Other exclusions may apply.
Never miss out on another sale again! Sign up for our newsletter below and get notified of online sales as well as first access to new and rare sips.